uaruen

homeУкраїна, 79039, м.Львів, вул.Луцького, 2

080 033 52 42

office@mikro-f.com.ua

Навантажувач – надійний помічник у важких ситуаціях

Одне важке завдання можна розділити на декілька легких. (Народна мудрість)

На сьогоднішній день важко собі уявити підприємство, що могло б обійтись без навантажувача. Навантажувач – надійний помічник там де потрібно підіймати, вантажити та переміщати вантажі. Навантажувач потрібен на виробничому підприємстві. Будівельна компанія чи організація гуртового продажу – не може обійтись без навантажувача, або принаймні без складської техніки (штабелер, річ-трак, гідравлічний візок та інші). Всі навантажувально-розвантажувальні роботи виконуються набагато швидше та легше, а це в свою чергу приводить до максимальної оптимізації виробничих процесів підприємства. Залежно де і в якій сфері буде використовуватись навантажувач – визачається його тип.

Навантажувачі можна умовно розділити на два типи: вилкові навантажувачі та фронтальні навантажувачі.

Фронтальний навантажувач. Вилковий навантажувач.

Вилкові навантажувачі використовуються на складах та відкритих майданчиках для завантаження, розвантаження та штабелювання вантажів. Здійснюється в основному даний процес за допомогою вил та (або) додаткового навісного обладнання. Винайдені ще на початку минулого століття дані машини здатні перевозити та підіймати на палетах товари, що упаковані в ящики, коробки, мішки або контейнери.

Фронтальні навантажувачі використовуються для навантаження-розвантаження сипучих та кускових матеріалів, виконання земляних та будівельних робіт (кар'єри, при ремонті доріг, будівництві та інше). Також ці навантажувачі застосовуються в житлово-комунальному господарстві, обладнані спеціальними механізмами (ковшами, захватами, мітлами, катками, інші види) та є універсальними машинами, які можуть поєднувати в собі декілька одиниць техніки, як будівельної так і сільськогосподарської.

В цій статті ми з вами більше зосередимо увагу на вилкових навантажувачах.

Сьогодні на підприємствах України у великій кількості використовуються найрізноманітніші вилкові навантажувачі, купити які, також не складає особливих труднощів. Проте на якому саме навантажувачі потрібно зупинити свій вибір – завдання не з простих, тим паче коли людина мало обізнана у цьому питанні, а часу знайти інформацію та зробити правильний вибір недостатньо. Краще звернутися до людей які фахово можуть пояснити і порадити який же навантажувач потрібен.

При виборі навантажувача перш за все потрібно враховувати основні технічні параметри серед яких:

 • де буде експлуатуватись навантажувач (склад, на відкритому майданчику, або в обох випадках, або це буде взагалі морозильна камера) від цього залежить наступний пункт вибору навантажувача;
 • тип приводу (навантажувач із двигуном внутрішнього згорання (дизельний, газ/бензин чи електричний);
 • максимальна та залишкова вантажопідйомність;
 • максимальна висота підйому вантажу, тип мачти (рами вантажу) та наявність вільного ходу;
 • довжина вил та додаткове обладнання;
 • тип шин та інші параметри, які можуть виникнути вже під час з'ясування технічних вимог.

Вилкові навантажувачі діляться на два типи: навантажувачі (автонавантажувачі) з двигунами внутрішнього згорання (ДВЗ), це дизельні, бензинові, газові та газ-бензинові навантажувачі, та електричні навантажувачі, що працюють від тягових акумуляторних батарей (АКБ).

В приміщеннях закритого типу краще всього використовувати електричні навантажувачі. Вони є екологічно безпечними машинами, мають менші габаритні розміри, експлуатація дешевшою, а саме затрати на енергоносії та технічне обслуговування, вартість яких нижча ніж у техніки із ДВЗ. Проте також не слід забувати, що початкова вартість електричного навантажувача при купівлі є дещо вищою, цей показник може коливатися в межах 10-25% в порівнянні з навантажувачами з ДВЗ. Окрім цього через певний проміжок часу експлуатації, а це в середньому 4-8 років, потрібно здійснити заміну акумуляторної (тягової) батареї на нову, вартість якої є досить висока. Розрахувати вартість експлуатації електричного навантажувача і порівняти витрати з наприклад дизельним навантажувачем, Ви можете переглянувши відповідну рекомендацію в ЧаПах (Часті Питання) тут. Також можна почитати спеціально підготовану статтю NICHIYU — Який двигун краще вибрати?

Навантажувачі з двигунами внутрішнього згорання використовуються на відкритих майданчиках або у приміщеннях, що добре вентилюються. Початкові витрати щоб купити навантажувач з ДВЗ є нижчими у порівнянні із електричними навантажувачами, проте їх не можна використовувати за певних умов, де не можливо дотримати екологічної безпеки. Потрібно також врахувати витрати на паливо-мастильні матеріали, що необхідні для їх роботи, та вартість обов'язкового проведення технічного обслуговування.

Звичайно, на деякі бензинові навантажувачі встановлена газова установка для зменшення викиду СО, але при тому необхідна хороша вентиляція приміщення. Навантажувач з ДВЗ виділяє багато тепла і його (навантажувач) не можливо використовувати у складах з продуктами харчування.

Враховуючи індивідуальні потреби та особливості виробничих процесів можна доукомплектувати навантажувач будь-яким навісним обладнанням. Визначитись з потрібним навісним обладнанням можна при купівлі, а можна доукомплектувати уже під час експлуатації навантажувальної техніки, знаючи що саме необхідно. Навантажувач це універсальна машина, яка в залежності від встановленого додаткового навісного обладнання, може виконувати різноманітні функції полегшуючи навантажувально-розвантажувальні роботи, а основне – робити їх швидше. Серед навісного обладнання що найчастіше встановлюється на навантажувачі це:

 • бокове зміщення каретки вил;
 • позиціонери вил;
 • різноманітні захвати (для рулонів, бочок інші);
 • дво-палетні захвати;
 • ротатори (обертач) вил та багато ін.

Окрім цього навантажувачі можна обладнати широким асортиментом додаткових комплектуючих таких як: кабіни закритого типу, вогнегасники, ремені безпеки, показники вантажопідйомності, лазерний вказівник положення вил, освітлювальні прилади, різноманітні звукові та попереджувальні сигнали, та інші.

Усім сучасним навантажувачам, незалежно від їх виду та типу, притаманні високі показники маневреності, рівня безпеки та продуктивності, що дозволяє в найбільш стислі терміни здійснювати обробку вантажу, та в повній мірі задовольняти потреби найвибагливіших споживачів у різних галузях промисловості.

Автонавантажувач є надійним помічником, що може вирішити “важкі” питання як у сфері бізнесу, так і у вирішенні приватних питань, що стосуються будівництва, прибирання та багатьох інших господарських потреб. Проте, не кожне підприємство і не кожна приватна особа може собі дозволити купити навантажувач, окрім цього навантажувально-розвантажувальні роботи можуть бути сезонними, або взагалі їх потрібно виконати один раз і купувати навантажувач є не доцільно (скажімо навантажувач потрібен на певний час для будівництва певного об'єкту, або ж він використовується регулярно, проте лише один раз на місяць і на одну-дві години, або ж потрібен лише при сезонних чи пікових навантаженнях один раз на рік терміном на один місяць і так далі). У таких випадках альтернативним та більш економічно вигідним варіантом буде оренда навантажувача, яка допоможе Вам вирішити цілу низку питань. Оренда дозволить зекономити кошти на придбання, зберігання та обслуговування потрібної або наявної техніки. Ви отримаєте в оренду навантажувач або іншу техніку відповідно до Ваших потреб, на потрібний термін (при потребі забезпечуємо водієм навантажувача). Окрім цього, саме завдяки оренді навантажувача Ви можете випробувати необхідну Вам техніку до її придбання, переконатися що саме необхідно.

Якщо Вам потрібен навантажувач і Ви маєте намір придбати, або орендувати навантажувач, і у Вас виникають запитання щодо правильності його вибору — без вагань звертайтесь до нас, компанії Мікро-Ф. Саме у нас Ви зможете отримати кваліфіковану консультацію який найкраще купити навантажувач або іншу складську техніку. Купити необхідні запасні частини до навантажувачів, або додаткове навісне обладнання до навантажувача. Ми виконуємо професійний ремонт навантажувачів і надаємо послугу сервісне обслуговування навантажувачів і складської техніки.

Великий вибір запчастин для навантажувачів на нашому складі дозволяє нам виконувати ремонт техніки в найкоротші терміни, а партнерські угоди з постачальниками запчастин роблять можливим доставку необхідних комплектуючих в найкоротші терміни (3-7 робочих днів).

Окрім продажу навантажувачів ми є виробником. Навантажувачі власного виробництва серії МФ, з якими можна ознайомитись тут, є розроблені з врахуванням вимог наших замовників і є одні з найкращих серед конкурентів. Навантажувачі серії МФ мають найкращі показники ціна-якість, а дизельний навантажувач власного виробництва МФ 70н, технічні характеристики та специфікація якого описані тут, можна вважати еталоном цієї категорії в Україні. Сучасний зовнішній вигляд, якість та технічні характеристики цього навантажувача не поступаються закордонним аналогам.

Кожен наш покупець для нас є потенційним партнером, тому що партнери допомагають один одному будувати і розвивати свій бізнес.

Довіртесь професіоналам — ми зробимо так, щоб Ви не турбувались про вантаж.

 

Автор статті: Комерційний директор Мікро-Ф - Наталя Чіпак

При цитуванні (копіюванні) матеріалів статті, пряме посилання на сайт (статтю) є обов'язковим.

Наші Партнери